Wampirzy lifting

2 sierpnia 2016
Udostępnij:

Wampirzy lifting to zabieg, który cieszy się coraz większym powodzeniem i korzystają z niego największe gwiazdy show-biznesu, ale nie tylko. Na czym dokładnie polega i na co należy zwrócić dokładnie uwagę przy wyborze gabinetu, który zabieg wykona? Wszelkie wątpliwości rozwiewa Monika Dzięgielewska, okulista i lekarz medycyny estetycznej specjalizująca się w tych zabiegach.

Wampirzy lifting

Istotą mezoterapii jest wstrzykiwanie niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca które, są chorobowo zmienione lub wymagają rewitalizacji. Głównymi zaletami mezoterapii jest poprawa elastyczności, jakości oraz nawodnienia skóry, przez co uzyskuje się efekt odżywienia oraz złagodzenia rysów twarzy, a rezultatem czego jest jest młody i świeży wygląd (więcej o mezoterapii igłowej). Zabieg ten jest od lat stosowany i znany, a z roku na rok zyskuje coraz większe grono zadowolonych klientów. Wampirzy lifting jest również zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym z uwagi na to, że nie wiąże się on z chirurgiczną ingerencją.

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym

Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi pochodzącej od pacjenta do specjalnych probówek, następnie krew poddaje się wirowaniu w wirówce. Podczas kilkuminutowego wirowania następuje oddzielenie osocza z koncentratem płytek od pozostałych elementów komórkowych. Do tak przygotowanej krewi dodaje się substancje, które mają za zadanie aktywować płytki krwi do czynników wzrostu. W następnej kolejności, przygotowany roztwór jest wstrzykiwany do skóry pacjenta, od którego wcześniej pobrano krew.

Te informacje jednak można pozyskać dzięki szerokiemu dostępowi do Internetu, natomiast mało kto wie o tym, że odmładzanie i rewitalizacja skóry dzięki mezoterapii ma bardzo dużą skuteczność działania, TYLKO WTEDY, gdy:

Podawane Pacjentowi osocze jest 100% osoczem bogatopłytkowym

Jak rozpoznać czy podawane nam osocze to osocze bogatopłytkowe? Krew składa się z płynnego osocza (ok. 55%), leukocytów (białych krwinek) i trombocytów (płytek krwi) łącznie ok. 1% oraz erytrocytów (czerwonych krwinek ok. 44%). Wirowanie rozdziela składniki krwi, a siła odśrodkowa w urządzeniu wirującym sprawia, iż cięższe składniki krwi opadają na dno, z kolei lżejsze unoszą się do góry. Najcięższe są erytrocyty, najlżejsze zaś osocze gromadzące się na górze probówki.Jeśli zastosuje się do zabiegu osocze gromadzące się w górnej części probówki, wówczas mamy do czynienia z mezoterapią osoczem ubogopłytkowym, co spowoduje niski poziom jego efektywności. Najbardziej przydatne składniki z punktu widzenia istoty zabiegu znajdują się pośrodku probówki i są to; leukocyty i płytki krwi znajdujące się z tzw. warstwie leukocytarno-płytkowej. Ważne jest ich odpowiednie stężenie, ponieważ gwarantuje ono jakość i efektywność zabiegu. Warstwa leukocytarno-płytkowa (z którego pobierane jest osocze bogatopłytkowe) zapewnia do 70-krotnie wyższe stężenie płytek krwi niż krew nieodwirowana. Im wyższe stężenie leukocytów i płytek krwi tym, większa jest skuteczność zabiegu oczywiście. Idąc dalej, należy pamiętać również, iż tego stężonego płynu jest często tak mało (ok. 0,2-0,3 ml), że dobiera się do niego jeszcze trochę osocza (ok. 20% zawartości probówki) by uzyskać ok. 4 ml osocza bogatopłytkowego, co wystarczy do wykonania zabiegu na całą twarz. Stężenie płytek krwi jest wtedy już ok. 7-krotne, jednakże skuteczne dla wykonanego zabiegu. Niższe stężenia drastycznie zmniejszają skuteczność zabiegu. Oczywiście można tutaj przyjąć inną strategię. Zamiast ostrzykiwać całą twarz 7-krotnym stężeniem leukocytów i płytek krwi, ostrzykujemy twarz (np. okolice oczu) lub inną część ciała punktowo osoczem o wyższym stężeniu (np. generując 2 ml preparatu), a małe blizny potraktować minimalnie rozcieńczonym preparatem o stężeniu 30-50 –krotnie wyższym w porównaniu z płytkami w krwi.

Stosowane są odpowiednie probówki do odseparowania osocza

Zastosowanie odpowiedniej probówki jest ważne ze względów technicznych, gdyż warstwa leukocytarno-płytkowa pomiędzy erytrocetami a osoczem jest bardzo cienka, dlatego też bardzo trudno jest ją pobrać lub wręcz jest technicznie niemożliwe. Takie z certyfikatami (chodzi o bezpieczeństwo) oraz profilowane, z przewężeniami, lub zestawem kanalików do odseparowania osocza zapewnią najlepszą jakość pobranego produktu. Zwróćmy więc uwagę na kształt probówki, do której pobierana jest krew, a następnie wkładana do wirówki.Stosowana jest odpowiednia wirówka i dobrano odpowiednio jej parametry.

Proces wirowania wykonywany jest z odpowiednią prędkością oraz czasem, a także – co bardzo istotne – z odpowiednim kątem wirowania

Najlepsze efekty odseparowania osocza uzyskuje się przez wirownie krwi w ułożeniu probówki horyzontalnie (tzw. wirówki horyzontalne), tak aby siła dośrodkowa działała w sposób równoległy do długiej osi probówki. Niestety większość gabinetów stosuje wirówki kątowe w których, probówka wirowana jest pod kątem 20-30 stopni, co daje gorszy rezultat niż w przypadku wirówek horyzontalnych.

Odpowiednio szybko podane jest osocze

To, co w osoczu jest zbawienne dla sukcesu zabiegu to płytki krwi. Ich aktywność w osoczu to mniej niż 20 minut, dlatego sam zabieg ostrzykiwania trzeba wykonać szybko i sprawnie, przed upływem tego czasu. Tylko wtedy zabieg ma szansę powodzenia dzięki temu, że płytki krwi podane do tkanki aktywują się i uwalniają czynniki wzrostu. Przed wstrzyknięciem można również dodać do osocza chlorek wapnia, celem aktywacji, ale nie jest to konieczne.Mając na uwadze bardzo krótką żywotność płytek krwi w osoczu, należy mieć na uwadze, iż wszelkie drogie kremy na bazie osocza pozostałego po zabiegu, które są często oferowane pacjentom po wizycie, nie mają prawa działać i nie zadziałają.Z biegiem lat w wyniku naturalnego starzenia się skóry, dochodzi do zmniejszenia produkcji włókien kolagenowych i elestynowych, a proces ten można spowolnić stosując zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Dostarczane substancje odżywcze i aktywne pobudzają naturalne procesy odnowy i regeneracji.

Wampirzy lifting cena Warszawa

Jakie są efekty liftingu wampirzego?

Często spektakularne. Zabiegami z osoczem bogatopłytkowym („wampirzym liftingiem”) można poprawić wygląd okolic oczu, czoła, podbródka, policzków, szyi, dłoni, dekoltu i wielu innych rejonów. Zastosowanie tej metody jest właściwie nieograniczone. Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym stosuje się też na wypadanie włosów, rozstępy, cellulit, leczenie blizn oraz na wiele innych problemów skórnych. Dzięki zabiegowi skóra na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach zachowuje młodość i jędrność, poprawia się jej gęstość i napięcie. Staje się promienna i odżywiona, poprawia się jej koloryt. Efekty są zauważalne zarówno dla samych pacjentów, jak i osób z ich otoczenia.

Zapraszamy na wampirzy lifting w Warszawie do:

Zapraszamy do Dzięgielewska Instytut Oka w Warszawie na Wampirzy Lifting. Osocze bogatopłytkowe uzyskujemy dzięki zastosowaniu optymalnych parametrów wirowania  i odpowiednio profilowanych probówek w najlepszej wirówce horyzontalnej, co daje Państwu gwarancję najwyższej jakości osocza zastosowanego do zabiegu, który wykonany jest tuż po odwirowaniu (w czasie krótszym niż 20 minut).

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu celem umówienia się na bezpłatne konsultacje przed zabiegiem.

Sprawdź też na czym polega i jakie są efekty zabiegu zwanego mezoterapią igłową.

Dodano: 2014-06-15, Aktualizacja: 2018-06-24

Autor: lekarz okulista Monika Dzięgielewska