Rewitalizacja skóry

Wraz z upływem wieku skóra traci wiele właściwości, stając się tym samym mniej jędrną i elastyczną. Dodatkowo na jej powierzchni pojawiają się drobne zmarszczki i przebarwienia, które z czasem stają się coraz bardziej widoczne. Z upływem lat zmniejszana jest także produkcja kolagenu, który odpowiedzialny jest za zdrowie skóry.

Starzeniu się skóry nie można całkowicie zapobiec, jednak w medycynie estetycznej istnieją skuteczne metody, które są w stanie ten niechciany przez nas proces opóźnić, a tym samym pozwolić nam jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem. Do takich metod zaliczają się wszelkiego rodzaju zabiegi rewitalizacji skóry.

Co to jest rewitalizacja skóry?

Rewitalizacja – re+vita (łac.) dosłownie: przywrócenie do życia. Rewitalizacja skóry jest aktywacją funkcji biologicznych skóry w celu poprawy jej wyglądu. Pod wpływem zabiegów rewitalizacji następuje stymulacja fibroblastów do produkcji komórek kolagenu i elastyny oraz regeneracja skóry.  W zabiegach rewitalizacyjnych wykorzystywane są substancje, które mają za zadanie mobilizować skórę do odbudowy i regeneracji. Substancje te to nic innego jak naturalne składniki skóry tj. witaminy, minerały, aminokwasy, aktywne koenzymy oraz kwasy nukleinowe, które odpowiadają za prawidłowe jej napięcie i odpowiedni poziom nawilżenia.

Przewaga okulisty w zabiegach rewitalizacji skóry powiek i twarzy jest wyjątkowa ze względu na doskonałą medyczną znajomość anatomii okolic oczu (a więc powiek, czoła, nosa, policzków). Okulista może całościowo i w pełni profesjonalnie pracować ze skórą omijając błędy, jakie popełniają inni. Dotyczy to głównie preparatów do mezoterapii oraz rewitalizacja skóry w warszawskiej klinice .

Rodzaje zabiegów rewitalizacji skóry:

Aby poprawić wygląd i kondycję skóry likwidując tym samym drobne zmarszczki i pojawiające się z upływem lat przebarwienia korzysta się z kilku zabiegów rewitalizacji skóry. W Instytucie Oka dostępne są następujące zabiegi rewitalizacyjne:

Efekty zabiegów rewitalizacji skóry:

Rewitalizacja skóry wymaga wykonania cyklu zabiegów, a ilość zabiegów tak naprawdę uzależniona jest przede wszystkim od stanu skóry oraz zastosowanego zabiegu. Efekty zabiegów rewitalizacji skóry widoczne są na ogół  po serii 4-6 zabiegów przeprowadzanych systematycznie. W zależności od rodzaju zabiegu, efekt utrzymuje się od 3 do 24 miesięcy.

Doskonałość może być przyjemna i piękna.