Monika Dzięgielewska

specjalista chorób oczu, strabolog

Jestem specjalistą chorób oczu, członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i członkiem Sekcji Okulistyki Dziecięcej i Strabologii Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Jestem absolwentką Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy w 2001 roku.  Moje doświadczenie w zakresie okulistyki i okulistyki dziecięcej zdobyłam  w Klinice Chorób Oczu Szpitala Uniwersyteckiego (Collegium Medicum UMK) w Bydgoszczy oraz na Oddziale Okulistycznym Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku, pracując w doskonałych zespołach specjalistycznych, zarówno z pacjentami dorosłymi, jak i dziećmi oraz młodzieżą.

Pasjonuję się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem zachowawczym i chirurgicznym wad wzroku i zeza u dzieci, chirurgią plastyczną powiek, a także szeroką diagnostyką chorób oczu – m.in. OCT siatkówki, nerwu wzrokowego i włókien nerwowych w procesie monitorowania takich schorzeń jak retinopatia cukrzycowa czy AMD,  jaskrka u dorosłych jak i u dzieci. W swoją pracę wkładam dużo zaangażowania i z chęcią dzielę się zdobyta wiedza i doświadczeniem.

Wizyty prywatne

Zapraszam Państwa do Dzięgielewska Instytutu Oka w warszawskim Wilanowie gdzie zajmuję się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem wad wzroku, choroby zezowej i niedowidzenia u dzieci. Dzięki doskonałemu zespołowi, który składa się z okulistów dziecięcych i lekarzy anestezjologów dziecięcych oraz bardzo dobrze wyposażonej sali operacyjnej oferujemy nie tylko leczenie zachowawcze ale przede wszystkim operacyjne zeza, niedrożności dróg łzowych u dzieci i innych schorzeń w obrębie powiek, których usunięcie wymaga znieczulenia ogólnego u dzieci.

Umiejętności, wiedzę i kwalifikacje poszerzam uczestnicząc w kursach organizowanych zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Warszawie, Budapeszcie, Monachium – w zakresie diagnostyki, leczenia, chirurgii okulistycznej, medycyny estetycznej oraz aplikacji soczewek kontaktowych u dzieci i dorosłych, soczewek multifokalnych (jednocześnie korygujących do bliży i do dali) u osób po 50 r.ż. oraz specjalnych soczewek hamujących postępującą krótkowzroczność u dzieci.

Rozwój okulistyki jest bardzo szybki, dlatego też staram się na bieżąco monitorować wszelkie nowości medyczne, nieustannie rozwijając się w tym kierunku. Śledzę międzynarodowe kongresy okulistyczne, gdzie promowane są najnowsze rozwiązania oraz coraz ciekawsze i bezpieczniejsze metody zwłaszcza korekcji wzroku i leczenia zeza u dzieci.
W Dzięgielewska Instytucie Oka na pacjentów, którzy borykają się od dłuższego czasu z różnymi schorzeniami okulistycznymi czeka nowoczesna, wyposażona w wysokiej jakości sprzęt poradnia. Bardzo zależy mi na tym, abyście czuli się Państwo komfortowo w tym miejscu, dlatego dbamy o najwyższą jakość usług.

 

Serdecznie zapraszam na wizytę u okulisty prywatnie do Dzięgielewska Instytut Oka w Warszawie.

Inni członkowie zespołu

specjalista okulistyki

Jestem lekarzem, specjalistą okulistyki.

Rejestratorka medyczna.
Rejestratorka medyczna w naszym Instytucie.
Kierownik rejestracji i administracji.

W Klinice, będzie odpowiedzialna za proces obsługi pacjenta i administrację.

Specjalista Chorób Oczu, Strabolog

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2000 roku. Tytuł specjalisty chorób oczu uzyskała w 2008 roku. Od początku pracy zawodowej związana z okulistyką dziecięcą, zaburzeniami widzenia obuocznego, niedowidzeniem i zezem oraz chirurgią refrakcyjną.

lek. anestezjolog

Lekarz medycyny, specjalista z Anestezjologii i Intensywnej Terapii. 15 lat pracy w szpitalu klinicznym, wieloletnia praktyka.
Źeglarz z zamiłowania…. 🙂

pielęgniarka anestezjologiczna

Pielęgniarka, specjalistka z anestezjologii i intensywnej terapii. Duże doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi jak i dorosłymi.
Lubi żeglarstwo rekreacyjne…. 🙂

pielęgniarka instrumentariuszka

Pielęgniarka – instrumentariuszka ze specjalizacją pielęgniarstwa operacyjnego, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na bloku operacyjnym.
Szybka, sprytna i bardzo dokładna, w swoją pracę wkłada całe serce. Jest wspaniałą szefową bloku operacyjnego, powtarza: “porządek i czystość to podstawa

optyk

Wieloletnia praktyka i duże doświadczenie w pracy w Salonie Optycznym

“Wiem jak pomóc, jak duże znaczenie ma wybór odpowiedniej oprawy i szkieł dla klienta.”