Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting)

Mazoterapia jest aktualnie jednym z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej, ponieważ efekty zabiegu z osoczem bogatopłytkowym są widoczne już po pierwszym zabiegu. Jej skuteczność jest często potwierdzana przez celebrytów, a sam zabieg stał się w ostatnich czasach niezwykle popularny. Zabieg z osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi pochodzącej od pacjenta. Następnie krew umieszcza się w specjalnych probówkach, które  poddaje się wirowaniu w specjalnie przygotowanej w tym celu wirówce. Podczas kilkuminutowego wirowania następuje oddzielenie osocza z koncentratem płytek krwi od pozostałych elementów komórkowych. Do tak przygotowanej krwi dodaje się substancje, które mają za zadanie aktywować płytki do czynników wzrostu. Gotowy roztwór wstrzykuje się  do skóry pacjenta w miejsca które, są chorobowo zmienione lub wymagają rewitalizacji. Ze względu na naturę zabiegu (pozyskane z własnej krwi pacjenta osocze, które zostaje odwirowane), nie powoduje on reakcji immunologicznych jak również nie należy się obawiać wystąpienia alergii po poddaniu się zabiegowi. Zabieg z osoczem jest to proces całkowicie naturalnej, biologicznej regeneracji z wykorzystaniem własnego materiału pacjenta, dzięki temu zyskuje pozytywne opinie lekarzy i pacjentów. Skóra z wiekiem traci elastyczność i ma coraz mniejszą zdolność zatrzymywania wilgoci, a także mniejszy poziom kolagenu. Terapia osoczem jest nowoczesną i odmładzającą skórę procedurą, która przyczynia się do szybkiej regeneracji tkanek.

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym – zalety i przeciwwskazania

Głównymi zaletami mezoterapii jest poprawa elastyczności, jakości oraz nawodnienia skóry, uzyskując efekt odżywienia oraz złagodzenia rysów twarzy. Dzięki temu że, jest to zabieg mało inwazyjny i bezpieczny, nie wymagający chirurgicznej ingerencji, mezoterapia z roku na rok staje się coraz bardziej popularna i zyskuje coraz większe grono zadowolonych klientów.

Te informacje jednak można pozyskać dzięki szerokiemu dostępowi do Internetu, natomiast mało kto wie o tym, że odmładzanie i rewitalizacja skóry dzięki mezoterapii ma bardzo dużą skuteczność działania, tylko wtedy, gdy:

  • podawane Pacjentowi osocze jest 100% osoczem bogatopłytkowym,
  • stosowane są odpowiednie probówki do odseparowania osocza,
  • stosowana jest odpowiednia wirówka i dobrano odpowiednio jej parametry,
  • odpowiednio szybko podane jest osocze.

Podanie osocza bogatopłytkowego – cena i przebieg zabiegu

Pełny efekt związany z zabiegiem można zauważyć po całej serii 4-6 zabiegów, odbywających się cyklicznie co 2-4 tygodnie. Chcąc podtrzymać osiągnięty efekt można powtarzać zabieg raz na kilka miesięcy. Dzięki temu planowane rezultaty będę widoczne znacznie dłużej. Zabieg z osoczem, który wykonujemy w naszym Instytucie w Warszawie jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Zapraszamy do kontaktu z nami oraz zapoznania się z pozostałą ofertą zabiegów medycyny estetycznej.

Zabieg z osoczem często nazywany jest wampirzym liftingiem, więcej na ten temat przeczytacie na naszym blogu.