Laser frakcyjny CO2

Dzięgielewska Instytut Oka, oferuje zabiegi zZabieg z użyciem lasera frakcyjnego co2 w naszej klinice wykorzystaniem lasera frakcyjnego firmy Artmed, który jest uznawany za najlepszy na rynku. To innowacyjne urządzenia pozwalające na trwałą i całkowitą regenerację skóry. Ze względu na to, że jest to laser ablacyjny, jego działanie opiera się na emisji wielu mikroskopijnych wiązek. Oddziałują one na skórę, wywołując efekt termiczny, a to prowadzi do intensywnej stymulacji syntezy nowego kolagenu.

Laser ablacyjny

Wiązka emitowana przez laser frakcyjny CO2 dociera do kilkudziesięciu punktów w tym samym czasie, co pozwala na skrócenie czasu trwania zabiegu, a także zmniejszenie odczuwanego przez pacjenta dyskomfortu. W miejscach, do których trafia laserowa wiązka, naskórek i część skóry właściwej ulegają odparowaniu, w ten sposób powstają mikrokolumny uszkodzeń. Skóra między nimi pozostaje nienaruszona, dzięki czemu proces gojenia oraz rekonwalescencji jest przyspieszony. Po przeprowadzeniu zabiegu naskórek zaczyna się łuszczyć, co w efekcie prowadzi do wygładzenia zmarszczek i blizn, a także wyrównania kolorytu cery.

Kto może się poddać zabiegowi z użyciem lasera CO2? Sprawdź efekty przed i po użyciu lasera ablacyjnego Co2

Zabieg dedykowany jest dla osób ze słabą kondycją skóry. Dzięki nowoczesnej technice możemy uzyskać młodszy wygląd i pozbyć się wielu problemów w tym:

  • drobne lub głębokie zmarszczki, również wokół ust i oczu,
  • wiotka, pozbawiona jędrności skóra,
  • rozszerzone pory,
  • ziemisty odcień cery,
  • niejednolity koloryt skóry.

Jak przygotować się do zabiegu laserem frakcyjnym CO2?

Na miesiąc przed planowanym zabiegiem pacjent powinien odstawić preparaty retinolu, izotretynoiny oraz innych pochodnych witaminy A. W tym czasie należy również unikać mikrodermabrazji, głębokich peelingów, preparatów z witaminą C i z kwasami. Na tydzień przed zabiegiem zalecane jest odstawienie preparatów mających w składzie nagietek lub dziurawiec. Obszar ciała objęty działaniem wiązki lasera nie powinien być opalony

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym?Sprawdź ceny na zabieg ablacyjnym laserem frakcyjnym u nas

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, na 30 minut przed jego rozpoczęciem na skórę aplikowany jest specjalny krem. Następnie prowadzona skanerem laserowa wiązka jest kierowana na wyznaczoną partię ciała i tworzy w skórze tysiące mikro kraterów. Tuż po zabiegu może dojść do punktowego krwawienia i powstania rumienia, jednak objawy te zwykle utrzymują się do 4 dni i ustępują całkowicie w ciągu tygodnia. Złuszczanie naskórka zwykle trwa 4-8 dni, rany goją się do maksymalnie 14 dni. Już wtedy rozpoczyna się proces produkcji nowego kolagenu i można zauważyć pierwsze efekty zabiegu. Ich widoczność stopniowo wzrasta w ciągu 3-6 miesięcy, po upływie tego czasu osiągane są pełne rezultaty.

Ważne informacje dla pacjentów naszej kliniki:

Czas trwania zabiegu: 15-90 min (w zależności od powierzchni)
Wymagane badania: ——–
Znieczulenie: miejscowe
Pobyt w klinice: wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja: Pełna rekonwalescencja trwa około tydzień, ale do aktywności zawodowej można wrócić zazwyczaj już po 2 dniach. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. Później mogą pojawić się strupki, które odpadną po kilku dniach, nie należy ich ścierać czy zdrapywać. Makijaż jest przeciwskazany przez dobę po zabiegu.

Filtr UV 50.

Pielęgnacja po zabiegu: …………………………………
Przeciwwskazania: Ciąża; świeża opalenizna (również korzystanie z solarium do 5 tygodni przed zabiegiem oraz stosowanie samoopalaczy do 2 tygodni przed zabiegiem); stosowanie kremów z retinolem (do 3 tygodni przed zabiegiem); stosowanie leków światło-uczulających (retinoidy);przyjmowanie ziół dziurawca lub nagietka (do 3 tygodni przed zabiegiem); depilacja woskiem lub pensetą; stosowanie peelingów, maści i kremów z retinoidami Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i innymi
Miejsce zabiegu: Dzięgielewska Instytut Oka
ul. Prymasa Augusta Hlonda 10c/u7
02-972 Warszawa-Wilanów

Cennik zabiegów z użyciem frakcyjnego lasera CO2:

Rodzaj zabiegu: Cena zabiegu:
Rewitalizacja całej twarzy: 2 090 zł
Rewitalizacja okolicy oczu: 1 090 zł
Szyja: 1 290 zł
Twarz i szyja: 2 890 zł
Dekolt: 1 390 zł

Potrzebujesz więcej szczegółów? Zadzwoń i umów się na konsultacje.