Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jedną z metod stymulacji skóry do odnowy. Jest to zabieg, który polega na śródskórnych delikatnych mikrowstrzyknięciach preparatów zawierających m.in. kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne. Mezoterapię wykonuje się w okolicy skóry powiek, twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. Dzięki tej technice omijamy barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Samo nakłuwanie skóry wpływa korzystnie na jej przebudowę, a kombinacja substancji aktywnych pozwala na uzyskanie rewelacyjnego efektu wizualnego w niezwykle krótkim czasie. Tym samym mezoterapia igłowa działa przeciwstarzeniowo i zapobiega przedwczesnemu wiotczeniu skóry, do którego dochodzi w wyniku stopniowego zmniejszania zawartości kwasu hialuronowego w skórze. Sam kwas hialuronowy jako składnik preparatu używanego do mezoterapii jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących utrzymanie stałości środowiska wewnątrzkomórkowego. Dlatego działa odmładzająco, nawilżająco i antyoksydacyjnie. Jest rewelacyjną metodą dającą doskonałe wyniki medyczne i estetyczne.

Dla kogo zabieg mezoterapii igłowej?

  • skóry z oznakami zmęczenia, utratą jędrności (przepracowanie, stres),
  • skóry wiotkiej, niedożywionej, suchej (np. po okresie zimowym) i odwodnionej (po okresie letnim, szczególnie opalaniu),
  • skóry narażonej na przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach (biuro, samoloty),
  • w celu poprawy kondycji skóry powiek i likwidacji zasinień powieki dolnej (cieni pod oczami),
  • oraz dla każdego niezależnie od wieku w celu zachowania młodego, zdrowego wyglądu skóry.

Zastosowanie mezoterapii igłowej

Zabiegi mezoterapii przyspieszają również procesy gojenia, działają przeciwbakteryjnie oraz przeciwzapalnie. W jej efekcie uzyskujemy prawidłowe nawilżenie, napięcie, ujędrnienie skóry; poprawę kolorytu, usunięcie drobnych zmarszczek i spłycenie głębokich oraz polepszenie ogólnej kondycji skóry; jej zdrowy, wypoczęty i świeży wygląd. Jest to zabieg idealnie rewitalizujący skórę w każdym jej wymiarze, więc może z łatwością spełnić wymagania estetyczne i jakościowe klientów.

Mezoterapia igłowa wykonywana w naszym Instytucie w Warszawie, znana również terapią iniekcyjną polega na dostarczeniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz różnego rodzaju substancji odżywczych. Zabieg wykonywany jest za pomocą iniekcji, czyli za pomocą igły i strzykawki. Szybkie przeniknięcie preparatu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują pozwala na uzyskanie natychmiastowych efektów. Bariera naskórkowa zostaje natychmiast pokonana za pomocą iniekcji, dzięki czemu skóra jest od razu nawilżona i wzbogacona o potrzebne składniki. Szybkie działanie mezoterapii igłowej zawdzięcza się wstrzyknięciu mikroelementów do skóry właściwej, zapewniając ich optymalne stężenie. Zabieg ten może również zmniejszyć widoczność cellulitu, jednak efekt pełnego wygładzenia skóry będzie szybciej widoczny u osób z mniej zaawansowanym cellulitem. Niezależnie od intensywności problemu, po zabiegu można liczyć na bardzo dobry efekt działania terapii, dzięki poprawie budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej.

Efekty przed i po mezoterapii skóry twarzy w okolicach czoła u kobiety.

Efekt zastosowania zabiegu mezoterpaii na ustach u kobiety.

Efekty po przeprowadzeniu mezoterapii igłowej przez wygładzenie zmarszczek na czole u mężczyzny.

Przykład zastosowania zabiegu mezoterapii na skórze u łysiejącego mężczyzny.