Nici liftingujące Aptos

Jako jeden z nielicznych gabinetów, oferujemy możliwość wykonania zabiegów liftingu twarzy i szyi metodami Aptos Light Lift, Excellence i Nano.

Zabiegi te to nowa generacja zabiegów nieinwazyjnych i małoinwazyjnych, które pozwolą cieszyć się efektem pięknej, gładkiej i młodszej skóry już po pierwszych dniach. Light Lift wykonuje się na niciach bioabsorbowalnych, co oznacza, że wchłaniają się one całkowicie w ciągu 360 dni. Rezultat zabiegu utrzymuje się około dwóch lat. Dodatkowy efekt odmładzający zawdzięczamy kwasowi polimlekowemu, który aktywuje rewitalizację i spowalnia proces starzenia się skóry. Efektami można cieszyć się od razu po zabiegu – nici są wprowadzane jedynie przez wkłucie wyspecjalizowaną i dostosowaną do obszaru zabiegu igłą, a miejsce wkłucia szybko się zasklepia. Optymalny efekt widoczny jest po 2-3 tygodni, a sam pacjent do normalnego trybu dnia może wrócić po zaledwie kilku dniach.

Zabieg Light Lift wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Czas trwania zabiegu dla całej twarzy to 30-40 minut, natomiast korekcja pojedynczej strefy to zaledwie 10-15 minut.

W zależności od potrzeb Light Lift wykonywany jest odpowiednią metodą:

  • Thread 2G – opracowanie obszaru brwi, linii żuchwy i podbródka, nadanie objętości w obszarze kości jarzmowej,
  • Needle 2G – nadawanie objętości w obszarze kości jarzmowej, lifting żuchwy, modelowanie podbródka,
  • Spring – likwidacja zmarszczek mimicznych, opadających kącików ust, usuwanie tzw. „linii marionetki”,
  • Wire – usunięcie zmarszczek, łafd, blizn zanikowych i bruzd, wyrównanie tkanki.

Metoda Excellence to możliwość korekcji twarzy nawet tylko przez jedno wkłucie. Efekty zabiegu można porównać do efektów interwencji chirurga, zabieg jest jednak prostszy. Okres rekowalescensji jest krótszy, pozwala cieszyć się efektem natychmiast po zakończeniu. W zależności od potrzeb zabieg wykonuje się stosowną techniką:

  • Visage – pozwala na korekcję wszystkich obszarów twarzy,
  • Elegance – pozwala na korekcję obszarów oczu, ust, podbródka, dekoltu i szyji.
  • Contour – pozwala na korekcję zmian wynikających szczególnie z wieku.

Odpowiednia technika wybierana jest przez lekarza i pacjenta w oparciu o indywidualne potrzeby.

Metoda Nano to unikatowa możliwość korekcji zmarszczek nawet przy najcieńszej skórze. Ultracienkie bio-włókno wprowadzone przez nakłucie cieniutką igłą, a miejsce wkłucia jest praktycznie nie widoczne od razu po zakończeniu zabiegu. Materiały użyte przy tym zabiegu są 2.5 raza cieńsze niż powszechnie używane. Wprowadzony materiał działa jak szkielet, dzięki czemu zmiany widoczne są nawet po 20 minutach od zakończenia zabiegu. Zabieg wykonuje się bez znieczulenia, co pozwala uniknąć obrzęków. Po roku wprowadzone włókna wchłaniają się, a dzięki ich dodatkowym właściowościom tkanki są odnawiane na poziomie komórek: otrzymujemy podwójny efekt odmładzający!

Przy zabiegach Nano wykorzystywanych jest kilka technik, dobranych w zależności od potrzeb pacjenta:

  • Spring – przeznaczone do korekcji zmarszczek mimicznych bez zaniku naturalnej mimiki twarzy,
  • Visits – wprowadzone nici unoszą skórę i wygładzają zmarszczki.

Zabiegi Aptos dedykowane są kobietom i mężczyznom w dowolnym wieku, którzy aktywnie spędzają czas i dbają o estetykę swojej twarzy. Prostota i małoinwazyjność zabiegów sprawiają, że efekty widoczne są od razu, a do normlanego trybu życia można wrócić w krótkim czasie. Brak ingerencji chirurgicznej, możliwość wykonania nawet bez znieczulenia sprawiają, że zarówno pacjent, jak i lekarz, mogą cieszyć się komfortem zabiegu. Lifting twarzy metodą Excellence i Light są wskazane, gdy występują oznaki zwiotczenia czy opadania tkanek miękkich, całej brwi, nadmiaru tkanki miękkiej w obszarze kości jarzmowo-policzkowej, zmarszczek wargowo-nosowych, deformacji owalu twarzy, nierównej tekstury skóry, asymetrii twarzy itp.