Drobne zabiegi okulistyczne

Najczęściej wykonywanym zabiegiem w naszym Instytytucie Oka w Warszawie jest usuwanie takich przypadłości jak: włókniaki, prosaki, brodawki łojotokowe, rogowiaki, usuwanie gradówki, ziarniniaków. Osiągamy doskonałe efekty w walce z dermatochalasis (wiotką skórą powiek) jak również z odwinięciami i podwinięciami powiek, przede wszystkim operując obszar dookoła skóry powiek u osób starszych.

 

Epilacja czyli usuwanie rzęs w drodze wyrywania za pomocą pincety jest prostą metodą, która nie zawsze może pomóc na powracające nawroty po upływie 4 tyg. O wiele lepszą metodą i skuteczniejszą w większości przypadków jest elektroliza. Zabieg polega na wprowadzeniu igły elektrokauteryzacyjnej wzdłuż trzonu rzęsy aż do korzenia, poddając go działaniu prądu elektrycznego przez 3 sekundy. Następnie usuwa się rzęsę. W ok. 40 % przypadków niezbędne jest powtórzenie leczenia z powodu nawracającego schorzenia. W przypadku nieco bardziej zaawansowanego zjawiska – przy skupiskach rzęs, leczenie chirurgiczne polega głównie na wycięciu przedniej blaszki brzegu powieki.

Zmiany, które znajdują się głównie w obrębie skóry powiek, twarzy i innych części ciała są zawsze usuwane po miejscowym znieczuleniu, za pomocą tradycyjnych, chirurgicznych metod – w przypadku większych zmian. Natomiast mniejsze zmiany leczone są za pomocą elektrochirurgii. W większości przypadków nasi pacjenci mogą wrócić do pracy już po kilku dniach od zabiegu. Oko nie musi być zasłonięte.

Twoje oczy mogą być piękne i zdrowe