Jak zlikwidować worki pod oczami

20 kwietnia 2020
Udostępnij:

Bardzo często spotykamy się z taką sytuacją, że wstajemy rano a nasze worki pod oczami są ogromne. W ciągu dnia lekko się zmniejszają ale niekiedy wieczorem jest jeszcze gorzej sprawiając, że ciągle wyglądasz na zmęczonego. Najczęściej to niehigieniczny tryb życia, nadmiar słońca i papierosów, a także soli w diecie, niewyspanie czy przedawkowanie alkoholu, a nawet zbyt gorąca kąpiel powodują taki wygląd naszych dolnych powiek. Bywa również, że obrzęki i worki pod oczami spowodowane są chorobami np. nerek, wątroby, tarczycy oraz różnych zaburzeń hormonalnych, szczególnie związanych z okresem przekwitania. Czasem mogą być również jednym z objawów alergii, lub efektem ubocznym przyjmowanych leków.

Worki pod oczami

Jednak sytuacja przestaje być śmieszna kiedy wyglądają tak na co dzień, są takie same w ciągu dnia, nie znikają po zimnych okładach z czarnej herbaty, masażu okolicy oczu, odpoczynku czy odpowiedniej dawcę snu. Worki pod oczami są wówczas najczęściej konsekwencją przepukliny oczodołowej tłuszczowej z poduszki przyśrodkowej, środkowej i bocznej.

Jak pozbyć się worków pod oczami?

Jeżeli mamy do czynienia z obrzękiem powiek dolnych to wspomniane zimne okłady, masaże pomogą jak i kosmetyki działające przeciwobrzękowo i rozjaśniająco  zawierające wyciąg z arniki, miłorzębu japońskiego, bluszczu czy z dodatkiem kofeiny.

W przypadku chorób naczyniowych, kardiologicznych, tarczycy, wątroby czy nerek zalecana jest konsultacja u specjalisty i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Natomiast worków pod oczami, które wynikają z przepukliny oczodołowej tłuszczowej możemy pozbyć się jedynie chirurgicznie za pomocą blepharoplastyki powiek dolnych czyli przeprowadzając zabieg chirurgiczny, w przebiegu którego usuwamy poduszeczki tłuszczowe.

Usuwania worków pod oczami – efekty przed i po zabiegu

Chirurgiczne usuwanie worków pod oczami Zabieg likwidacji worków pod oczami Worki pod oczami - efekty przed i po zabiegu ich likwidacji

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego jak usunąć worki pod oczami zapraszamy na konsultację i sprawdzimy z jakim problemem się borykasz, czy są to cienie czy worki pod oczami 🙂

Pozdrawiam
Monika Dzięgielewska