Najnowsze osiągnięcia nauki i techniki w DIO

3 lipca 2016
Udostępnij:

W Dzięgielewska Instytut Oka nieustannie podwyższamy standard leczenia i diagnostyki w zakresie chorób oczu, a także w zakresie rewitalizacji skóry i chirurgii powiek. Poniżej przedstawiamy najnowsze urządzenia – opatentowane osiągnięcia nauki i techniki, którymi dysponujemy w Instytucie i dzięki którym świadczymy usługi na najwyższym, światowym poziomie.

Autorefraktometr pediatryczny S08 PlusOptix jest bardzo użytecznym narzędziem do badania skriningowego oczu u dzieci. Urządzenie to pozwala na zbadanie wady wzroku, rozstawu źrenic, średnicy źrenic oraz kierunku spojrzenia. Przy pomocy autorefraktometru pediatrycznego S08 można również zbadać kąt spojrzenia. Jest to praktyczny test pozwalający na ocenę czy u chorego występuje tendencja do zeza czy nie.

Ogromną zaletą autorefraktometru jest to, że badanie wykonywane jest z odległości 1 metra a sam pomiar jest bardzo szybki. Pozwala to na wykonanie bez większych problemów pomiarów nawet u paromiesięcznych dzieci, u których zdolność koncentracji w trakcie badania jest bardzo krótka. Urządzenie ma system obrazkowo – dźwiękowy, który skupia uwagę dziecka na aparacie.

Dużym plusem urządzenia jest to, że badanie może być wykonane bez konieczności rozszerzania źrenic, co pozwala na bardzo szybkie przeprowadzenie pomiaru nawet u małych (paromiesięcznych) dzieci.

Złoty standard chirurgii powiek diatermi radiofalowej SURGITRON DUAL IEC – opatentowane platformy chirurgiczne Ellman reprezentują zaawansowaną technologię o wysokiej częstotliwości fal radiowych zapewniającą nieporównywalny z innymi technikami stopień kontroli, precyzji, wszechstronności i bezpieczeństwa w praktyce chirurgicznej. Wykorzystanie wysokiej częstotliwości wynoszącej 4,0 MHz minimalizuje rozprzestrzenianie się ciepła i zapobiega uszkodzeniu termicznemu tkanek, co zapewnia pacjentowi szybką regenerację skóry i atrakcyjny wygląd. Korzyści kliniczne obejmują zmniejszenie dolegliwości pooperacyjnych, minimalne bliznowacenie, maksymalną czytelność materiału pobranego do badania histopatologicznego, przyspieszone gojenie i wspaniałe wyniki kosmetyczne.

Technologia firmy Ellman zyskała na całym świecie uznanie ze strony wiodących klinik, uniwersytetów, chirurgów i autorów publikacji naukowych.

Zalety dla chirurga:

– Precyzja – pozwala na precyzyjne cięcia w rozmaitych strukturach tkankowych,

– Wszechstronność – kilkaset różnorodnych akcesoriów chirurgicznych. Szeroka gama zastosowań,

– Szybkie gojenie – skraca czas rekonwalescencji.,

– Mniejsze ryzyko obrzęku pooperacyjnego.

Zalety dla pacjentów:

– O 73 % mniejsze rozprzestrzenianie się ciepła – badanie porównawcze z Bovie R 1250 oraz ValleylabFX,

– Mniejsze oparzenie i karbonizacja tkanek – minimalne przegrzanie tkanek w porównaniu z laserem, czy konwencjonalną elektrokoalgulacją,

– Zdecydowanie mniejszy ból pooperacyjny – dzięki nietraumatycznemu działaniu na tkanki,

– Rewelacyjny efekt kosmetyczny,

– Szybka rekonwalescencja – dzięki minimalnemu zniszczeniu tkanek proces gojenia jest o wiele szybszy.