Jak usunąć cienie pod oczami?

21 września 2016
Udostępnij:

Skąd się biorą cienie pod oczami?

Cienie pod oczami powstają niezależnie od wieku oraz płci. Przyczyny powstawania przebarwień wokół oczu nie są do końca wyjaśnione. Bardzo często są uwarunkowane genetycznie i mogą występować już w bardzo młodym wieku, stale lub okresowo. Cienie pod oczami w wielu przypadkach powstają wraz z przebiegiem różnych schorzeń, wiążą się z naturalnym procesem starzenia, lub nieodpowiednim trybem życia (np. małej ilości snu), jednak najczęściej stanowią problem natury kosmetycznej.

Jeżeli ta cecha jest u nas dziedziczna, raczej nie mamy możliwości, aby w skuteczny sposób pozbyć się problemu na zawsze, można jednak skutecznie ograniczyć ich widoczność. Podobnie jest, kiedy sińce pod oczami są wynikiem starzenia się. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i cienka. Z wiekiem staje się jeszcze cieńsza, przez co naczynia krwionośne znajdujące się pod nią są bardziej widoczne i tworzą właśnie charakterystyczne cienie.

 Jak sobie radzić z cieniami i workami pod oczami

Oczy – zwierciadło duszy

Oczy są zwierciadłem duszy, to powiedzenie to nie tylko metafora, po wyglądzie oczu można rozpoznać nie tylko szczęście ich właściciela, ale także złe skutki nieodpowiedniego stylu życia, zmęczenia i chorób. Skóra wokół oczu jest znacznie delikatniejsza, cieńsza i wrażliwsza od pozostałej twarzy, pod nią znajduje się dobrze unaczyniony mięsień okrężny i przez to narażona jest na szybsze powstawanie zmarszczek, cieni oraz obrzęków, zwanych potocznie  „cieniami pod oczami”.

Cienie pod oczami najczęściej można podzielić na trzy typy:

 • Naczyniowe: są problemem natury estetycznej który występuje najczęściej. Cienie naczyniowe spowodowane są przez uwidocznienie naczynek krwionośnych przez cienki naskórek pod oczami.
 • Barwnikowe: cienie tego typu powstają w wyniku gromadzenia się barwnika melaniny lub złogów cholesterolu w postaci kępek żółtych. Przy głęboko osadzonych oczach barwnik w skórze zostaje skupiony na mniejszej powierzchni, dlatego jest bardziej widoczny i daje efekt przebarwienia.
 • Zanik podskórnej tkanki tłuszczowej: cienie tego typu powstają w wyniku starzenia się skóry. Wraz z wiekiem poduszeczki tłuszczowe zmieniają swoja objętość, przez co tkanki policzkowe obniżają się w efekcie tworząc zgłębienia. Na zapadniętych obszarach w okolicy dolnej powieki tworzą się cienie.

Czasem mogą być również jednym z objawów alergii, lub efektem ubocznym przyjmowanych leków. Warto to skonsultować z lekarzem specjalistą.

Jak zlikwidować cienie pod oczami?

 • Przede wszystkim należy zadbać o kondycje całego ciała. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniej diety, optymalnej ilości snu (ok. 8 godzin), oraz likwidacja niedoborów witamin. Pomocne będzie również dotlenienie organizmu przez spacery na świeżym powietrzu oraz ćwiczenia relaksacyjne.
 • Picie odpowiedniej ilości wody niegazowanej w celu pozbycia się toksyn z organizmu (ok.2,5-3,01).
 • Codzienny dokładny demakijaż na noc.
 • Zastosowanie odpowiednio dobranych i sprawdzonych kremów dobrej jakości, w celu regeneracji i nawilżenia skóry.
 • Stosowanie profesjonalnych zabiegów w placówkach medycyny i chirurgii estetycznej. Skuteczną metodą niwelowania tej przypadłości jest między innymi mezoterapia z zastosowaniem odpowiednich preparatów.

Mezoterapia tymi preparatami ma ogromne zalety:

 • zapobiega zastojom limfatycznym oraz odkładaniu się tłuszczu,
 • skóra jest rozjaśniona, rozświetlona oraz nawilżona wokół oczu,
 • skóra pod oczami jest wolna od cieni,
 • zmarszczki wokół oczu zostają wygładzone,
 • po zabiegu skóra zmniejsza syntezę melaniny w wyniku czego barwnik powodujący powstawanie cieni nie gromadzi się nadmiernie pod skórą dając efekt świeżego i promiennego spojrzenia.

Jeżeli nadal potrzebujesz informacji jak usunąć worki pod oczami zadzwoń do naszego Instytutu Oka.

 

Dermaheal Dark Circle Solution to połączenie peptydów biomimetycznych - rozświetla i nawilża skórę pod oczami redukując cienie i worki pod oczami
Dermaheal dark circle solution.
Dermaheal Eyebag Solution - innowacyjny koktajl z peptydami biomimetycznymi przeznaczony do zabiegów likwidacji worków i cieni pod oczami
Dermaheal eye bag solution

Zapraszamy do Dzięgielewska Instytut Oka na zabieg likwidacji cieni pod oczami przy zastosowaniu preparatów firmy Dermaheal.