Jak usunąć worki pod oczami?

21 września 2016
Udostępnij:

 

Worki pod oczami – co można z tym zrobić?

Skąd się biorą cienie pod oczami?
Cienie pod oczami powstają niezależnie od wieku oraz płci. Przyczyny powstawania  przebarwień wokół oczu nie są do końca wyjaśnione. Bardzo często są uwarunkowane genetycznie i mogą występować już w bardzo młodym wieku, stale lub okresowo. Worki pod oczami w wielu przypadkach powstają wraz z przebiegiem różnych schorzeń, wiążą się z naturalnym procesem starzenia, lub nieodpowiednim trybem życia (np. małej ilości snu), jednak najczęściej stanowią problem natury kosmetycznej.

Jeżeli ta cecha jest u nas dziedziczna, raczej nie mamy możliwości, aby w skuteczny sposób pozbyć się problemu na zawsze, można jednak skutecznie ograniczyć ich widoczność.
Podobnie jest, kiedy sińce pod oczami są wynikiem starzenia się. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i cienka. Z wiekiem staje się jeszcze cieńsza, przez co naczynia krwionośne znajdujące się pod nią są bardziej widoczne i tworzą właśnie charakterystyczne cienie.

 

 dobry-okulista-warszawa

Oczy – zwierciadło duszy

Oczy są zwierciadłem duszy, to powiedzenie to nie tylko metafora, po wyglądzie oczu można rozpoznać nie tylko szczęście ich właściciela, ale także złe skutki nieodpowiedniego stylu życia, zmęczenia i chorób. Skóra wokół oczu jest znacznie delikatniejsza, cieńsza i wrażliwsza od pozostałej twarzy. Różnica w budowie skóry w okolicach oczu polega na braku gruczołów łojowych, mniejszą ilością komórek tłuszczowych, a także słabszym ich drenażem. Dlatego też okolice oczu są bardziej wrażliwe na powstawanie zmarszczek, cieni oraz obrzęków, zwanych potocznie „workami pod oczami” czy „cieniami pod oczami”

 

Rodzaje cienie pod oczami

Cienie pod oczami najczęściej można podzielić na trzy typy;

Naczyniowe: są problemem natury estetycznej który występuje najczęściej. Cienie naczyniowe spowodowane są przez uwidocznienie naczynek krwionośnych przez cienki naskórek pod oczami. Okolica oczu charakteryzuje się mała ilością gruczołów łojowych oraz potowych, dlatego naczynia krwionośne prześwitują przez cienka skórę, dając efekt sinych cieni.

Barwnikowe: cienie tego typu powstają w wyniku gromadzenia się w naskórku barwników krwi w okolicach dolnej powieki. Często pojawiają się okresowo u osób młodych, utrwalają się jednak po trzydziestym rokiem życia. Przy głęboko osadzonych oczach barwnik w skórze zostaje skupiony na mniejszej powierzchni, dlatego jest bardziej widoczny i daje efekt przebarwienia. Wówczas objaw ten jest widoczny już od wczesnego dzieciństwa.

Zanik podskórnej tkanki tłuszczowej: cienie tego typu powstają w wyniku starzenia się skóry. Wraz z wiekiem poduszeczki tłuszczowe zmieniają swoja objętość, przez co tkanki policzkowe obniżają się w efekcie tworząc zgłębienia. Na zapadniętych obszarach w okolicy dolnej powieki tworzą się cienie.

Bywa również, że obrzęki i worki pod oczami spowodowane są chorobami np. nerek, wątroby, tarczycy oraz różnych zaburzeń hormonalnych, szczególnie związanych z okresem przekwitania. Czasem mogą być również jednym z objawów alergii, lub efektem ubocznym przyjmowanych leków. Warto to skonsultować z lekarzem specjalistą.

 

Jak zlikwidować worki pod oczami?

Przede wszystkim należy zadbać o kondycje całego ciała. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniej diety, optymalnej ilości snu (ok. 8 godzin), oraz likwidacja niedoborów witamin. Pomocne będzie również dotlenienie organizmu przez spacery na świeżym powietrzu oraz ćwiczenia relaksacyjne.

Picie odpowiedniej ilości wody niegazowanej w celu pozbycia się toksyn z organizmu (ok.2,5-3,01).

Stosowanie ćwiczeń gałek ocznych podczas długiej pracy przy komputerze.

Codzienny dokładny demakijaż na noc.

Zastosowanie odpowiednio dobranych i sprawdzonych kremów dobrej jakości, w celu regeneracji nawilżenia skóry.

Stosowanie profesjonalnych zabiegów w placówkach medycyny i chirurgii estetycznej. Skuteczną metodą niwelowania tej przypadłości jest między innymi mezoterapia z zastosowaniem odpowiednich preparatów.

 

Za pomocą jakich zabiegów można zlikwidować cienie pod oczami?

Szczególnie polecaną metodą likwidacji worków pod oczami jest zabieg kosmetyczny poprawiający mikrokrążenie oraz znacznie redukujący cienie pod oczami – mezoterapia. Mezoterapia przy użyciu innowacyjnych preparatów Dermaheal eye bag solution oraz  Dermaheal dark circle solution.

Oba preparaty wykazują wspaniałą skuteczność w walce z cieniami i obrzękami pod oczami. Unikalne połączenie specjalnie dobranych składników aktywnych sprawia, że już po pierwszym zabiegu można dostrzec efekty w postaci zmniejszenia „worków” oraz poprawę napięcia skóry.

 

Mezoterapia tymi preparatami ma ogromne zalety:

zapobiega zastojom limfatycznym oraz odkładaniu się tłuszczu.

skóra jest rozjaśniona, rozświetlona oraz nawilżona wokół oczu

skóra pod oczami jest wolna od cieni,

zmarszczki wokół oczu zostają wygładzone

po zabiegu skóra zmniejsza syntezę melaniny w wyniku czego barwnik powodujący powstawanie cieni nie gromadzi się nadmiernie pod skórą dając efekt świeżego i promiennego spojrzenia.

Jeżeli nadal potrzebujesz informacji jak usunąć worki pod oczami zadzwoń do naszego Instytutu Oka.
usuwanie-cieni-dio_2

Dermaheal dark circle solution.

usuwanie-cieni-dio_1

Dermaheal eye bag solution

Zapraszamy do Dzięgielewska Instytut Oka na zabieg likwidacji cieni pod oczami przy zastosowaniu preparatów firmy Dermaheal.