Diatermie radiofalowe – alternatywa dla skalpela

28 września 2016
Udostępnij:

W ostatnich latach medycyna niezwykle szybko rozwija się w Polsce i na świecie. Niekwestionowaną nowością na polskim rynku medycznym jest wykonywanie zabiegów chirurgicznych z wykorzystaniem diatermii radiofalowych – opatentowanej technologii fal radiowych (zmienne pole elektromagnetyczne) o częstotliwości 4,0 MHz. – jako alternatywy dla skalpela.

Prym w tej dziedzinie wiedzie technologia firmy Ellman.

img_7129

Dlaczego stosujemy diatermie radiofalowe?

Diatermia radiofalowa (grec. ciepło przenikające) jest obecnie najnowocześniejszą metodą operacyjną powszechnie stosowaną w USA, choć niestety w Polsce nie jest jeszcze tak popularna. U nas ciągle stosowany jest skalpel, który daje gorsze efekty zabiegów, zwłaszcza wtedy gdy Pacjentowi zależy, aby blizny były jak najmniej widoczne – a każdemu z nich na tym oczywiście zależy.

W dużym skrócie – metoda, o której mowa to technologia, wykorzystująca prąd o częstotliwości fal radiowych, który w przeciwieństwie do skalpela ma same zalety.

 

Zalety dla lekarza:

Precyzja – precyzyjne cięcia w różnych tkankach

Wszechstronność – możliwość stosowania przy różnego rodzaju zabiegach

Szybkie gojenie – dzięki precyzyjnemu cięciu rany goją się znacznie szybciej i są mało widoczne

Mniejsze ryzyko obrzęku po zabiegu

 

Zalety dla Pacjenta:

50-60% mniejsze uszkodzenie tkanek w stosunku do większości laserów i skalpeli

73% mniejsze rozprzestrzenianie się ciepła – badanie porównawcze z Bovie R 1250 oraz ValleylabFX

Mniejszy ból pooperacyjny – minimalne zniszczenie tkanek

Znakomity efekt kosmetyczny

Szybka rekonwalescencja – dzięki minimalnemu niszczeniu tkanek, rany goją się znacznie szybciej, brak wyłączenia Pacjenta z codziennej aktywności i życia zawodowego.

diatermie-radiofalowe-alternatywa-dla-skalpela

 

Precyzja i bezpieczeństwo podczas zabiegu

Opatentowana platforma chirurgiczna firmy Ellman stosuje technologię prądu o częstotliwości fal radiowych, które zapewniają nieporównywalny z innymi technikami stopień kontroli, precyzji, wszechstronności oraz bezpieczeństwa w chirurgii. Wykorzystanie wysokiej częstotliwości wynoszącej 4,0 MHzminimalizuje rozprzestrzenianie się ciepła oraz uszkodzenia tkanek. Korzyści kliniczne obejmują zmniejszenie dolegliwości pooperacyjnych, minimalną widoczność i powstawalność blizn, bardzo dużą czytelność materiału pobranego do badania histopatologicznego, szybkie gojenie, a także wspaniałe wyniki kosmetyczne.

Technologia firmy Ellman cieszy się uznaniem na całym świecie ze strony wiodących klinik, uniwersytetów, wybitnych chirurgów oraz naukowców. Ogromną ilość zalet, które oferują urządzenia firmy Ellman czynią je przydatnymi szczególnie w zastosowaniu w chirurgii plastycznej. Precyzja oraz delikatność ich działania, pozwalają na wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów i takie też wykonujemy w Dzięgielewska Instytut Oka.