Botox

Toksyna botulinowa (BOTOX) sprawia, że przewodnictwo nerwowo- mięśniowe zostaje przerwane, a mięsień docelowy ulega odwracalnemu tzw. porażeniu na okres około pół roku. Dlatego toksyna botulinowa ma szerokie zastosowanie w medycynie – szczególnie w neurologii, w leczeniu szyjnych dystonii, czy porażeń nerwów twarzowy, a w okulistyce w leczeniu zeza oraz kurczu powiek. Od kilku lat toksyna botulinowa jest powszechnie używana w chirurgii i medycynie estetycznej w terapii zmarszczek mimicznych twarzy – tzn. zmarszczek dynamicznych uzależnionych od działających mięśni.

Toksyna botulinowa w naszym Instytucie jest wykorzystywana do realizacji zabiegów w doskonałym standardzie medycznym w obszarach:

  • tzw. „otwarcie oka” poprzez uniesienie łuków brwiowych;
  • pełna lub znacząca likwidacja zmarszczek powieki dolnej;
  • pełna lub znacząca likwidacja zmarszczek czoła;
  • usunięcie gładzizny, czyli tzw. „lwiej zmarszczki”;
  • usunięcie zmarszczek okolicy oczu, czyli tzw. „kurzych łapek”.

 

Przewaga okulisty w zabiegach rewitalizacji skóry powiek i twarzy jest wyjątkowa ze względu na doskonałą medyczną znajomość anatomii okolic oczu (a więc powiek, czoła, nosa, policzków). Okulista może całościowo i w pełni profesjonalnie pracować ze skórą omijając błędy, jakie popełniają inni. Dotyczy to głównie preparatów do mezoterapii oraz toksyny botulinowej (BOTOX-u).

botox_2